Efeler’de üç boyutlu Kat-ı Sanatı sergisi açıldı

Efeler Belediyesi ve Efeler Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile eğitim gören kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı.

Efeler’de üç boyutlu Kat-ı Sanatı sergisi açıldı

04 Ekim 2017 14:02

Osmanlı’dan kalma çok önemli bir sanat dalı olan Kat-ı Sanatı sergisi ziyaretçilerden büyük beğeni aldı.


Kat-ı Resim Sergisi, Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde açıldı. Serginin açılışına Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Efeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Pınarcı, kursiyerler ve çok sayıda sanatsever katıldı.


Serginin açılış konuşmasını yapan Efeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Pınarcı, "Üç yıldır çeşitli merkezlerde bu kursları açıyoruz. 150 başvurunun olduğu Kat-ı Kursunda ise 116 kursiyerimiz katıldı. Şu anda gördüğünüz yaklaşık 76 eser sizlerin beğenisine sunuldu. Bu serginin açılmasında desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Mesut Özakcan’a teşekkür ediyorum" dedi.


“ Alt yapılarımızı oluşturduk"


Efeler Belediyesi’nin her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduğunu ve güzel sanatların her dalını toplumla buluşturmak için etkinliklere katkı sağladıklarını belirten Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, “Güzel sanatlara olan ilgi bizleri yaşama bağlayan, hayattan daha çok haz almamızı temin eden yaklaşımdır. Bu yönüyle Kat-ı çalışmalarına Halk Eğitim Merkezimizle birlikte Efeler Belediyesi olarak hazırlıklarımızı yaptık, önümüzdeki günlerde bizlere başvuran hemşerilerimizin de bu konudaki çalışma ve kurs almalarının temini için alt yapılarımızı da oluşturduk. Şu ana kadar 150’ye yakın başvuru oldu. Üç boyutlu Kat-ı sanatına giderek artan bir ilgiyle karşılaşıyoruz” dedi ve iyi seyirler dilekleriyle sözlerini tamamladı.


Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından katılımcılar, sergilenen Kat’ı Sanatı eserlerini inceledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
38
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  38°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  37°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  37°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  36°C
Reklamı Geç