İpek Yolu Sanat Çalıştayı katılımcılarından Tüllüşah Resimleri

7.

İpek Yolu Sanat Çalıştayı katılımcılarından Tüllüşah Resimleri

02 Ekim 2017 23:26

Uluslararası Ege Art Sanat Günleri kapsamında Ege Üniversitesi ve Kuşadası Belediyesi işbirliği ile düzenlenen "Uluslararası İpek Yolu Sanat Çalıştayı"na katılan ressam ve akademisyenler, Yaylaköy Mahallesi’nde duvarları dünyada yalnızca Kuşadası’nda yetişen endemik bir bitki olan Tüllüşah resimleri ile donattı.


Ege Üniversitesi tarafından bu yıl 7’inci kez düzenlenen Uluslararası Ege Art Sanat Günleri kapsamında Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla 26 Eylül tarihinden bu yana Kervansaray’da sürmekte olan Uluslararası İpek Yolu Sanat Çalıştayı, 14 ülkeden 21 ressam ve akademisyenin katılımı ile tamamlandı. Ressam ve akademisyenler, çalıştayın son gününde Yaylaköy Mahallesi’nin bazı duvarlarına Kuşadası’na özgü endemik bir bitki olan Tüllüşah resimleri çizdi. Duvar resimleri mahalle sakinleri tarafından büyük bir beğeni ve memnuniyetle karşılandı.


Uluslararası İpek Yolu Sanat Çalıştayı, bugün saat 18.00’da İbramaki Sanat Galerisi’nde sanatçıların 8 gün boyunca yaptıkları tablolardan oluşan bir kapanış sergisi ile sona erecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç