Karaer; “Sağlık-Sen’in kazanımlarına sahip çıkıyoruz”

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A.

Karaer; “Sağlık-Sen’in kazanımlarına sahip çıkıyoruz”

06 Ekim 2017 09:29

Baki Karaer, teşkilatlar olarak Sağlık-Sen Genel Merkezinin kazanımlarına sahip çıktıklarını belirtti.


Sağlık-Sen’in hizmet kolu çalışanlarının sorunlarını çözmek, mali ve özlük haklarında kazanımlar elde etmek için çalıştığını belirten Baki Karaer, “Şimdiye kadar birçok sorunu gerek toplu sözleşme masasında, gerek kurum idari kurul toplantıları gerekse bire bir yaptığımız görüşmelerde çözdük. Çalışanlarımızı hiçbir zaman enflasyona ezdirmedik. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlara göre, sağlanabilecek en yüksek oranda artış sağladık” şeklinde konuştu.


Süt izninden döner sermaye kesintisi yapılmamasına yönelik talebimizi toplu sözleşmede kazanıma dönüştürdüğümüzü söyleyen Karaer, “İcap nöbet ücretlerinin de tüm sağlık çalışanlarına ödenmesi için düzenleme yapılması kararını aldırdık. Ayda 5, yılda 12 güne kadar olan yıllık izinlerde döner sermayeden kesinti yapılmayacak. AFAD’a bağlı kamplarla, bu kampların bulunduğu illerde görev yapan sağlık çalışanlarının döner sermaye tavan oranlarında artış yapılmasını sağladık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında yaşlı, ağır engelli ve çocuklara hizmet veren, yatılı kuruluşlarda görev yapan çalışanlara sosyal hizmet tazminatı olarak ilave 10 puan ek ödeme yapılması da toplu sözleşme kazanımları içinde yer aldı” diye konuştu.


Sağlık-Sen’in sağlık ve sosyal hizmet politikalarına katkı sunmak için SASAM Enstitüsü’nün kurduğunu hatırlatan Karaer, sorunlardan beslenmek yerine onları çözüme kavuşturmak için çalıştığını kaydetti. Karaer; sağlık ve sosyal hizmet kolundaki birçok temel sorunun tespiti ve çözüm önerileri için çalıştaylar düzenlendiğini sözlerine ekledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
17
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  17°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  15°C
 • Perşembe
  Yağmurlu
  12°C
Reklamı Geç