Minikler Denge Bisikleti Şenliği’nde buluştu

Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü ile Özgür Bisiklet Okulu tarafından 4-6 yaş grubu çocuklar için ilçede ilk kez ‘Denge Bisikleti Şenliği’ düzenlendi.

Minikler Denge Bisikleti Şenliği’nde buluştu

03 Ekim 2017 08:16


Nazilli’de bisiklet eğitimi için özel olarak hazırlanmış olan alanda geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen etkinlikte Öğrencilere bisiklet kullanımı ile ilgili eğitim verildikten sonra eğlenceli yarışmalarla etkinlik devam etti. Çocuklardan sonra anne ve babalarda denge bisikletleri ile kendi aralarında yarışarak hem eğlendiler hem de çocuklarına örnek oldular.


“Çocuklara bisikleti sevdirmeliyiz”


Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Üyesi Bisiklet Antrenörü Özgür Özkan, etkinliğin amacının çocuklara daha küçük yaşlardan itibaren bisikleti sevdirmek ve bu spora olan ilgilerini artırmak olduğunu ifade ederek, özellikle veliler için yaptığı açıklamada, “Denge bisikleti çocukların denge ve koordinasyon gelişimine büyük katkı sağladığı gibi aynı zamanda özgüvenlerinin gelişimine de katkı sağlamaktadır. Bu bisikletle çocuklar hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan kendi kendilerine hem bisiklet kullanmayı öğrenmekte hem de egzersiz yapmaktalar. Çocuklar için egzersiz yapmak çok önemlidir. Çocuklarınızı mutlaka bir spor branşına yönlendirin” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
30
°
C
Az Bulutlu
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  30°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  30°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç