Nazilli Ticaret Odası imalat sektörünü bilgilendirdi

Nazilli Ticaret Odası, üyelerine KOSGEB tarafından yayımlanan ‘İmalat sektörüne yönelik 300 bin TL hibe ve 700 bin TL faizsiz kredi imkanı sunan KOBİGEL Proje Teklif Çağrısı’ konusunda bilgilendirdi.

Nazilli Ticaret Odası imalat sektörünü bilgilendirdi

04 Ekim 2017 12:05


Geçtiğimiz günlerde KOSGEB Başkanlığı tarafından açıklanan KOBİGEL proje teklif çağrısı kapsamında imalat sektörüne yönelik 300.000 TL hibe ve 700.000 TL faizsiz kredi verilmesine yönelik çağrı hakkında Nazilli Ticaret Odası üyelerine kapsamlı bir bilgilendirme yapıldı. Nazilli Ticaret Odası meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ile üyelere proje hazırlama aşamasında izlemeleri gereken yollar da anlatılarak bilgilenmeleri sağlandı.


“Proje Desteği sunacağız”


Proje bazlı hibe ve kredilerin amacına uygun olduğunu ve bu tür desteklemelerin imalatı doğrudan artıracağını anlatan Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan “Bu tür destekler doğrudan imalat sektörüne makine-ekipman, personel ya da yazılım karşılığında sağlandığından kaynağın verimsiz kullanılması söz konusu değil. Proje karşılığında verilen bu tür desteklerde işletmelere kullanmak istedikleri parayı ne yapacaklarını anlatmaları talep ediliyor. Bu sayede paranın doğrudan üretime girmesi sağlanıyor. Bu tür projelerin ekonomiyi hızlı büyüteceğine inanıyoruz. Bu sebeple kurumum personelimiz tarafından proje hazırlamak isteyen herkese destek sunacağız. Üyelerimiz takıldıkları her konuda kurumdaki yetkili personelimizle iletişime geçebilirler” ifadelerine yer verdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
40
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  40°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  37°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  37°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç