Söke İşletme Fakültesi’nde ‘Bilişim’ günleri

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke İşletme Fakültesi Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Bilişim Günleri’…

Söke İşletme Fakültesi’nde ‘Bilişim’ günleri

01 Aralık 2016 14:31

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke İşletme Fakültesi Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Bilişim Günleri’ etkinlikleri başladı.

Bölüm öğrencilerinden oluşan Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında ‘Yazılımda Kariyer’ konulu panel gerçekleştirildi. Panelde dünya ve Türkiye’nin sayılı kişilerine verilen ödüllere sahip yazılımcı Engin Polat konuşmacı olarak yer aldı. Söke Belediyesi ve Söke Ticaret Odası’nın katkılarıyla gerçekleşen ‘Bilişim Günleri’ Etkinlikleri öğrenciler tarafından oldukça ilgi görüyor.
Bilişim Günleri Etkinliklerinin açılışının da gerçekleştirildiği panele Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aziz Bostan, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çetin de bulundu.
Açılış konuşmasını etkinlikleri düzenleyen Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Topluluğu önderi Mustafa Aktaş yaptı. Aktaş katkılarından dolayı Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay’a teşekkür ederken, etkinliğin gerçekleşmesinde yanlarında olan üniversite yönetimine de teşekkür etti.
Öğrencilerinin Bilişim Günleri etkinliğinden bahsettiklerinde çok heyecanlandığını söyleyen Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aziz Bostan; “Üniversitemiz içindeki öğrenci toplulukları ve bu türlü etkinlikleri çok önemsiyoruz. Üniversiteler Belediyeler ve Ticaret Odası gibi kurumların katkılarıyla büyür, Söke’de bu katkıyı her zaman görüyoruz. Etkinliklerin öğrencilerimizin gelecek hayatları için katkı sunacağını düşünüyorum” dedi.
Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çetin ise Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğin umut verici ve sevindirici olduğunu belirterek; “Bu tür etkinliklerin sürdürülebilirliği çok önemli, devamının gelmesini bekliyorum” dedi.
Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay yaptıkları konuşmalarda Söke’de üniversitenin gelişmesi için uzun yıllardır çaba gösterildiğini ve katkıların devam edeceğini söylediler.
Panelde konuşmacı olarak Microsoft firmasından Engin Polat yer aldı. 1999 yılından beri .Net teknolojileri üzerine birçok büyük ve orta ölçekli projede yer alan, proje geliştirme danışmanlığı yapmış, ödüllü projelere imza atmış ve görev aldığı yazılım projelerinde birçok ödüle layık görülen Engin Polat; Söke İşletme Fakültesi öğrencilerine kariyer planlamalarına ilişkin deneyimlerini aktardı. Microsoft tarafından Dünya’da ve Türkiye’de sayılı kişiye verilen Microsoft MVP (Most Valuable Professional) ödülünün yanı sıra Dünya’da ve Türkiye’de sayılı kişiye verilen Nokia Developer Champion ödülüne layık görülen Engin Polat öğrencilere bilişim sektörüne ilişkin önemli ipuçları verdi.
‘Bilişim Günleri’ etkinlikleri kapsamında panellerin yanı sıra atölye çalışmaları gibi çeşitli aktivitelerin de gerçekleştirileceği ifade edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
23
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  23°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  18°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  22°C
AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
 • 27 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 26 Mart 2017
 • Pazar
 • İmsak :05:18
 • Güneş :06:56
 • Öğle :13:25
 • İkindi :16:56
 • Akşam :19:33
 • Yatsı :21:00
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.