Söke’nin ödüllü projesi Kemalpaşa Mahallesi turizme açılacak

Söke’nin ödüllü projesi Kemalpaşa Mahallesi turizme açılacak

30 Kasım 2016 10:09

Söke Belediyesi tarafından yürütülen Kemalpaşa Mahallesi Projesi yeni bir ivme kazandı. Uzbek Konağı’nın restorasyonu ile adından yine söz ettiren Tarihi Kemalpaşa Mahallesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında tarih yeniden canlanıyor.

Tarihi Kentler Birliği tarafından özel jüri ödülü ile taçlandırılan proje ile Kemalpaşa Mahallesi, bundan sonraki aşamada turizme kazandırılmayı bekliyor. Canlandırma Projesi ile yeni bir adım atılan Kemalpaşa Mahallesi çalışmalarında ısrarcı olduklarını söyleyen Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, projenin tamamlanmasıyla ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Kemalpaşa Mahallesi’nin Söke’nin çekirdek mahallelerinden biri olduğunu dile getiren Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “2001 yılında kentsel sit alanı ilan edilmesinden sonra Söke Belediyesi tarafından başlatılan sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarına kendi dönemimizde de daha fazla ağırlık vererek çalışmaların devamı konusunda ısrarcı olduk. Tarihi Kentler Birliği’nin yarışmasında büyük ödül olan Jüri Özel Ödülü’nü almaya layık görüldü. Bu hak kazanmanın sebebi daha önce başlatılan restorasyon çalışmalarıyla ilgili personelin eğitimi, ki bu AB Projesi kapsamında gerçekleştirilmişti. Bu ödüle layık görülmenin ana sebebi de bizim dönemimizde Uzbek Konağı’nın restorasyon çalışmalarının tamamının bu eğitimde yer alan elemanların katkılarıyla yapılmış olması. Bundan sonra Kemalpaşa Mahallesinde bu türlü restorasyon çalışmalarının artarak devam ettiğini göreceğiz. Kamulaştırma, sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Amacımız Kemalpaşa Mahallesi’ni hep örnek gösterilen Safranbolu, Beypazarı veya Odunpazarı gibi yapmak. Bu binalara işlevsellik de kazandırabilirsek kentimize ekonomik anlamda da katkı sağlamış olacağız. Turizm anlamında büyük katkıları olacak. Projenin başlangıcından bu güne emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
(LT-MB-Y)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
19
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  19°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  19°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  19°C
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  16°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com