İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Tarihi Kavaklı Köy Pazarı açılıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın’ın doğal ve tarihi güzelliklerine turizm yoluyla değer katmayı ve bölge halkına ek gelir sağlamayı hedefleyen çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın'ın doğal ve tarihi güzelliklerine turizm yoluyla değer katmayı ve bölge halkına ek gelir sağlamayı hedefleyen çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Arapapıştı ve Çakırbeyli köy pazarlarının başarıyla hayata geçirilmesiyle devam edilen "Köy Pazarları" projesi kapsamında "Tarihi Kavaklı Köy Pazarı" 15 Ekim Pazar günü saat 12'de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından açılacak.


Pazar tezgâhlarını büyükşehir ücretsiz veriyor


Her fırsatta kalkınmanın kırsaldan başlaması gerektiğini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun talimatıyla hayata geçirilen projede pazar yeri kuraları çekildi. Başlangıçta 32 pazarcının tezgâhı büyükşehir belediyesi tarafından ücretsiz olarak üreticilere tahsis edildi. Proje kapsamında, isteyen çiftçilere yeni tezgâhlar yine büyükşehir belediyesi tarafından ücretsiz olarak sağlanacak.


Çerçioğlu: 'Çiftçimizi desteklemeye devam edeceğiz'


Başkan Çerçioğlu pazarın her hafta pazar günü açık olacağını belirtip "Aydın'da kırsaldan kalkınmayı sağlamak için çiftçimizi desteklemeye devam ediyoruz. Yeri geldiğinde çiftçimizin elinde kalan ürünü büyükşehir belediyesi olarak aldık, yeri geldi Aydınımızda kullanılan çiçekleri kadın üreticilerimizden aldık. Yeri geldiğinde de üreticimize kuru yonca otu vererek destekledik. 'Köy Pazarları' projesiyle de çiftçimizin elindeki ürünü tüketiciye aracısız ulaştırmasını sağlıyoruz. Çiftçimiz böylece ek gelir elde ediyor ve ürettiğini tüketiciye aracısız olarak ulaştırıyor. Hem çiftçi kazanıyor hem de Aydın" diye konuştu.


Çerçioğlu, tüm vatandaşlarımızın alışverişlerini Tarihi Kavaklı Köy Pazarı'ndan yapmaya davet etti.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.