4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin İvrindi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tören düzenlendi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı

05 Ekim 2017 10:14

Törene katılan belediye başkanlarına, hayvanseverlere, öğrencilere ve vatandaşlara 6 milyon liraya mal olan örnek tesis tanıtıldı.


Törene katılan belediye başkanları, hayvanseverler, öğrenciler ve vatandaşlara 6 Milyon TL’ye malolan örnek tesis tanıtıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende tesis yetkilileri ve hayvanseverler tarafından bilgiler verildi. Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak sokak hayvanlarına sahip çıktıklarını söyledi. Tesisin 6 milyon liraya mal olduğunu ve 20 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulu bulunduğunu söyleyen Gürbüz, merkezin Türkiye’deki örnek projelerden olduğunu belirtti. Merkezde yıllık en az 5 bin hayvanın rehabilite edilmesinin hedeflendiğini kaydeden Gürbüz, sokak hayvanlarına yönelik yeni çalışmalarında önümüzdeki dönemlerde yapılacağını söyledi. Gürbüz katılımcılara Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’unda selamını iletti. Törenin ardından Gürbüz’e öğrenciler ve hayvanseverler tarafından çiçek hediye edildi. Etkinlik katılımcıların tesisi gezerek yetkililerden bilgi alması ile sona erdi. Törene Balıkesir Büyükşehir Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, hayvanseverler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
Reklamı Geç