Altıeylül Belediyesi 270 bin metrekare parke taşı döşeyecek

Altıeylül Belediyesine bağlı ekipler hem merkezde hem de kırsal da çalışmalarını sürdürüyor.

Altıeylül Belediyesi 270 bin metrekare parke taşı döşeyecek

04 Ekim 2017 08:56

Asfalt ile birlikte parke taşı döşeme işi de tüm hızıyla devam ediyor. 2017 yılında 270 bin metrekare parke taşı döşenecek.


Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. İlçenin dört bir yanında asfalt ve parke taşı işini gerçekleştiren ekiplerin hummalı devam eden işleri tüm hızıyla devam ediyor. Plevne Mahallesinde bulunan Prestij Caddesindeki parke taşı döşeme ve kaldırım çalışması tamamlandı. Elektrik direklerin yerlerine konulması, bisiklet yolunun asfaltlanmasının ardından cadde farklı görünümü ile bitecek.


Bunun yanı sıra ekipler Bahçelievler Mahallesi Avukatlar Caddesinde de çalışmaya başladılar. 600 metrelik bölümde asfaltlar kaldırıldı, yeni asfalt atılacak, kaldırımlar değişecek. Avukatlar Caddesi üzerinde UEDAŞ ve Türk Telekom’un yer altındaki çalışmasının tamamlanmasından dolayı kaldırımları sıfırdan yapılacak.


Merkez ile birlikte kırsal mahallelerde güzelleştirme çalışması devam ediyor. Köylüköy, Gökçeören, Yakupköy, Ataköy, Kesirven ve Büyük Bostancı mahallerinde şu anda parke taşı döşenmesi devam ediyor. Altıeylül Belediyesi bu sene kırsalda toplamda 170 bin metrekare parke taşı döşeme işi gerçekleşecek, şehir merkezinde ise bu rakam şu anda 50-55 bin metrekare civarında olurken, rakamın sene sonunda 100 bin metrekareye çıkması bekleniyor.


Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını sık sık ziyaret ederek, yakından takip ediyor. Ekipleri merkez ve kırsalda yalnız bırakmayan Başkan Kafaoğlu “Sene sonunda yaklaşıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün sene başından bu yana sürdürdüğü çalışmalar hızla devam ediyor. Bu sene şehir merkezine ağırlık verdik. Merkezde Kasaplar ve Altıeylül Mahallelerini yeniden düzenledik, cadde ve sokaklarında değişim sağladık. Plevne Mahallesinde Prestij Caddesi yapıyoruz, Bahçelievler Mahallesinde asfalt işine ağırlık verdik. Kırsal kesimde de vites büyüttük, parke taşı işini hızlandırdık. Göreve geldiğimiz günden bu yana kırsal mahallelerimize parke taşı döşenmesi noktasında büyük yol almıştık, şimdi de yine eksik kalan yerlere parke taşı döşeme işini tamamlayacağız, vatandaşımız rahat edecek. Vatandaşımızın mutluluğu, refahı için çalışıyoruz. Fen İşleri ekiplerimiz durmadan çalışıyor. Ekiplerimizi kutluyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç