Altıeylül Belediyesi’nden 5 bin kişiye aşure

Altıeylül Belediyesi 5 bin kişiye aşure dağıttı.

Altıeylül Belediyesi’nden 5 bin kişiye aşure

06 Ekim 2017 16:53


Altıeylül Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli, Necatibey Eğitim Fakültesi ve İmam Birgivi Camii önünde vatandaşlara aşure dağıttı. Altıeylül Belediyesi’nin ilk aşure ikramı Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli önünde gerçekleşti. Aşure hayrı ikinci olarak öğrencilerin de yoğunlukla yer aldığı Necatibey Eğitim Fakültesi önünde gerçekleşti. Son olarak da Altıeylül Belediyesi İmam Birgivi Camiinde vatandaşlara aşure dağıttı. Altıeylül Belediyesi’nin yaptığı aşurenin üzerindeki Türk bayrağı görseli dikkat çekti.


Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Muharrem ayı slam âlemi için önemli bir ay. Hicri yılbaşının ilk ayı oluyor. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Aşure her türlü gıdanın birleştiği çok güzel lezzet oluyor” dedi.


Vali Ersin Yazıcı ise , “Kurum, kuruluş ve vatandaşlarımız aşure dağıtımına ilgi gösteriyor. Ben toplumumuza ait, büyük milletlere ait geleneklerimizin yaşatılması taraftarıyım. Bu geleneğimizin, göreneğimizin Altıeylül Belediyesi tarafından sahip çıkılması takdire şayan” diye konuştu.


Aşure ikramına Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
32
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  34°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  35°C
Reklamı Geç