Başkan Yılmaz, Romanyalı öğrencilere İngilizce sunum yaptı

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kardeş okulu projesi ile Karesi’ye gelen Romanya Liceul Teoretic Callatis Lisesi öğrencilerine makamında İngilizce sunum ile Karesi’yi ve projelerini anlattı.

Başkan Yılmaz, Romanyalı öğrencilere İngilizce sunum yaptı

05 Ekim 2017 13:54


Fatma - Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nin kardeş okulu Romanya Köstence’ye bağlı Mangalia ilçesinin Liceul Teoretic Callatis Lisesi’nden 15 öğrencisi ve 4 öğretmeni Karesi Belediyesi’ni ziyaret etti. Fatma - Emin Kutvar Anadolu Lisesi ile Romanya Liceul Teoretic Callatis Lisesi 9. ve 12. sınıf öğrencileri Avrupa Birliği projeleri Erasmus+ K1K2 ve eTwinning çerçevesinde kardeş okul oldu ve karşılıklı ziyaretlere başladı. Proje kapsamında; toplumsal ve uluslararası boyutta birbirini tanıması, yabancı dilde iletişim, karşılıklı gelenek ve görenekler, folklor, el sanatları boyutunda değişim ve bilgi paylaşımı yapıldı.


Romanya Teoretic Callatis Lisesi öğrencileri Karesi İlçesi’nde tarihi alanları inceleyen konukların yerel yönetimler konusunda son durakları Karesi Belediyesi ve Başkanı Yücel Yılmaz oldu. Başkan Yücel Yılmaz, öğrencilere Karesi İlçesini İngilizce olarak anlattı, sunumlarla Karesi Belediyesi’nin projeleri hakkında bilgi verdi. Öğrenciler ile birlikte Romanya’dan Karesi ‘ye gelen öğretmenler toplantının sonunda Başkan Yılmaz için, "Bizimle İngilizce konuşmanızdan etkilendik. Aynı dilde sohbet edip projeleri bize anlatmanız bizleri çok mutlu etti. Bir belediye başkanın uluslararası bir dilde konuşması vizyonunuzun kalitesini de gösteriyor" şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
31
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç