İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Burhaniye Belediyesi İzmir Fuarı'na katıldı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Belediye, ilçenin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Belediye, ilçenin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Burhaniye'nin sahip olduğu doğa, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla Türkiye'nin en önemli turizm ve yöresel fuarlarına katılım konusunda öncülük yapan Burhaniye Belediyesi, Travel Turkey İzmir'de de yerini aldı.


Bu yıl 11'incisi düzenlenecek olan Turizm Fuar ve Kongresi Travel Turkey, 7-10 Aralık tarihleri arasında Gaziemir'de yer alan Fuar İzmir'de düzenleniyor. Türk turizm sektörünün en önemli organizasyonlarından birisi olarak kabul edilen ve geçtiğimiz yıl 38 ülkeden 1179 katılımcı firma ve 77 ülkeden 38 bin 587 ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, bu yıl da farklı sektörlerden yerli ve yabancı çok sayıda katılımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye'nin ve dünyanın farklı bölgelerine ait turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtmayı hedefleyen fuara, bu yıl Burhaniye Belediyesi, A Salonu'nda yer alan B 115 nolu stantla katılıyor. Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan görsel ve bilgilendirici materyaller aracılığıyla yurt içinde ve yurt dışında Burhaniye'nin tanıtımı yapılırken bir yandan da Burhaniye Markası da yerli ve yabancı katılımcılara tanıtılacak. Travel Turkey'de, Burhaniye'nin turizm alanında sahip olduğu zenginliklerin yanı sıra yöresel ürünlerinin de etkin bir biçimde tanıtımının hedeflendiğini söyleyen Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniyemiz için verdiğimiz sözleri tutarak yolumuzda ilerlemeye devam ediyoruz. Burhaniye ismini markalaştıracağız diyerek çıktığımız bu yolda ilk olarak Burhaniye Belediyesi adı altında, Burhaniye'mizin eşsiz zeytinyağını markalaştırdık. Markamızı ve dahi Burhaniyemizi yurt içi ve yurt dışı tüm organizasyonlar da tanıtmak için de elimizden geleni gayreti gösteriyoruz. Travel Turkey İzmir de bu anlamda Türkiye'de yapılan en önemli fuarlardan bir tanesi! 4 gün boyunca şehrimizin tanıtımını en iyi şekilde yaparak Burhaniye ismini uluslararası platformda duyurmaya çalışacağız” dedi

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.