Burhaniye’de kırsal mahallelerde su baskınlarına belediye önlemi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Belediye, kış öncesi kırsal kesimde bulunan mahallelerde su baskınlarının önüne geçmek için çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Burhaniye’de kırsal mahallelerde su baskınlarına belediye önlemi

15 Kasım 2017 13:57

İlçe genelinde yoğun bir çalışma yapan belediye, kırsal mahallelerde yağmur suyu kanallarının yapımı büyük bir hızla sürdürüyor.


Gerek şehir merkezinde gerekse kırsal mahallelerde halkın rahatı ve refahı için çalışan Burhaniye Belediyesi, birçok ekiple alt yapı ve üst yapı çalışmalarını aynı anda yürütüyor. Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerde yapılan yol çalışmaları ve alt yapı çalışmalarına yağmur suyu kanalı yapım işini de ekledi. Dutluca, Şarköy ve Sarılar Mahallelerinde yol kenarlarında oluşturulan yeni yağmur suyu giderlerinin yapımları sürüyor. Yapılan yeni yolların kaymasını da önleyen beton giderler, yollara döşenen taşların dağılmasını da önlüyor. Merkez mahallelerde yapılan işlerin yanı sıra kırsal mahalleler için de ciddi bir mesai harcadıklarını belirten Belediye Başkanı Necdet Uysal, "Yıllardır değişik nedenlerden dolayı hizmet gidememiş olan kırsal mahallelerimize, merkez mahallelerimizle aynı oranda hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Yaptığımız yolların kalıcı olması adına ve aynı zamanda yağmur sularının kontrolü için yaptığımız beton giderler ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
4
°
C
Çok Bulutlu
 • Salı
  Çok Bulutlu
  4°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  5°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  5°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  5°C
Reklamı Geç