Burhaniye’de kredilendirme kriterleri toplantısı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Ticaret Odası tarafından 2017 yılı planlı yıllık eğitim ve seminer programları devam ederken, kredilendirme kriterleri konulu toplantı düzenlendi.

Burhaniye’de kredilendirme kriterleri toplantısı

05 Ekim 2017 14:24


Ticaret Odası Salonu’ndaki toplantıda, özel bir bankanın şube müdürü Bülent Aslan, bankalardan verilen kredilerin çeşitleri ve başvuru yollarını anlattı.


Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Aysel ile Genel Sekreter Ersel Pazarbaşı’nın da izlediği toplantıda konuşan Bülent Aslan, işletmelerin bilançolarını iyi hazırlamalarını istedi. Türkiye’de bankacılık sisteminin çok güçlü olduğunu anlattı.


Aslan, şunları söyledi: "Krediler bireysel ve ticari krediler şeklinde ikiye ayrılıyor. Kredi inanmak, emanet etmek anlamına gelmektedir. Kredi, bir bedel karşılığında belli bir sürede para aktarmak demektir. Çek karnesi de bir kredidir. Kişilerin mali bilgileri ne kadar net olursa, kredi almak o kadar kolaylaşır. Bir iş adamı her 3 ayda bir bilanço almalıdır. İşletme sahibi firmasına sahip olmalı” dedi.


Ardından ise katılımcıların soruları cevaplandırdı. Oda yetkilileri, bilgilendirme toplantıların devam edeceğini ifade etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
34
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  34°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç