İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Edremit, kitapla buluşmaya devam ediyor

Balıkesir’in Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte BENGİ Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Konferans Salonunda okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek kitap okuma etkinliğine katıldı, kitap okuma etkinliğinin sona ermesinin ardından öğrencilerle sohbet etti.

Balıkesir'in Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte BENGİ Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Konferans Salonunda okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek kitap okuma etkinliğine katıldı, kitap okuma etkinliğinin sona ermesinin ardından öğrencilerle sohbet etti.


Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'nın başlatmış olduğu BENGİ Projesi hakkında öğrencilere bilgiler veren Kaymakam Sırmalı Edremit'te 23 bin öğrencinin düzenli olarak kitaplarla buluştuğunu belirtti. İlçe genelinde uygulanan okuma etkinliklerinin okuma alışkanlığı kazanmada önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Sırmalı: "Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşta aşılanması gereken önemli bir erdemdir. Bu nedenle evde ailelerimiz okulda öğretmenlerimiz öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmemiz gerekiyor" dedi. Kaymakam Ali Sırmalı sene sonunda en çok kitap okuyan öğrencileri ödüllendireceğini de belirtti.


Kitap okuma saatinden sonra öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya gelen Sırmalı öğretmenlerle sohbet ederek: öğrencilerin kitap okumaya teşvik edilmesi ve BENGİ Projesinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.


Samimi bir havada gerçekleştirilen sohbet sonrasında öğretmenlere yeni eğitim-öğretim yılı için başarı dileklerini iletti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.