İnşaat müteahhitleri tek çatı altında toplandı

Balıkesir’de yeni kurulan İnşaat Müteahhitleri Derneği (BAİMDER) üyeleri düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İnşaat müteahhitleri tek çatı altında toplandı

13 Ocak 2018 12:35

Başkan Bülent Türkbeyi inşaatın tamamında katkısı bulunan tüm meslek guruplarını aynı çatı altında topladıklarını ifade etti.


Balıkesir’de yeni kurulan İnşaat Müteahhitleri Derneği (BAİMDER) üyeleri düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında medya mensuplarıyla bir araya geldi. Balıkesir İnşaat Müteahhitleri Derneği (BAİMDER) Başkanı Bülent Türkbeyi Kuruluşlarının en önemli sebeplerinden bir tanesini Balıkesir’de yaşayan ve ekonominin lokomotifi olan inşaat sektöründeki müteahhitleri bir araya getirmek olduğunu belirterek “Burada inşaat müteahitleri derken inşaatın tamamında katkısı bulunan tüm meslek guruplarını aynı çatı altında topladık. Bunun içinde inşaat statik, elektrik, mekanik, asansör ve tedarikci arkadaşlarımızla bir araya geldik. Her geçen gün globalleşen dünyada yalnız kalmamak, birlikte proje üretirken aynı anda kazanmak ve bilgi birikimini paylaşmak derneğin birincil görevlerini oluşturmaktadır. Burada amacımız hem ticaretimizin Balıkesir içerisinde bir biriyle döngüsünü sağlamak bir araya gelmek kenetlenmektir. Balıkesirli müteahhitlerin uyum içerisinde çalışarak dünyada ortaya çıkan gelişmeleri kısa zamanda kavraması, ülkemize uyarlaması ve Türk inşaat sektörünün büyümesine katkı sağlaması derneğin en büyük gayesidir. Aynı zamanda BAİMDER, sektörel sorunları saptamak ve çözüm üretmek, Balıkesir için yapı projeleri oluşturmak, inşaat sektöründe çalışanlara istihdam sağlamak gibi görevleri de bulunmaktadır. Bizde de kaynaklanan sorunlar varsa onlarıda kendi içerimizde çözmektir. Sonra şehirin yapılanmasında teknik arkadaşlarımızın yardımlarıyla bizimde estetik ve sağlamlık açısından katkıda bulunmayı sağlamak. Bunun dışında ilerleyen zamanlarda sosyal aktivitelerde bulunmak istiyoruz. Bunların başında da bize göre en önemlisi ücra köşelerdeki bazı okullarımızın tadilatlarında dernek olarak müdahil olmaktır. Kuruluş amacımızdaki ana gaye budur”dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
12
°
C
Çok Bulutlu
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  12°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  8°C
 • Pazartesi
  Kuvvetli Yağmurlu
  8°C
 • Salı
  Kar Yağışlı
  1°C
Reklamı Geç