İvrindi’ye maden mesleki ve teknik anadolu lisesi açılıyor

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, İvrindi’ye maden mesleki ve teknik anadolu lisesinin açılacağı müjdesini verdi.

İvrindi’ye maden mesleki ve teknik anadolu lisesi açılıyor

15 Kasım 2017 14:07


Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan ve çatı protokol niteliğinde olan protokol ile maden sektörünün ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak öğrenci yetiştirilecek. AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, "Türkiye’nin hedeflediği büyük ekonomik sıçrama için madencilik alanında ihtiyaç olan nitelikli insan kaynağını en doğru ve liyakatli şekilde yetiştirerek sektöre kazandıracağız. Okullarımıza verilen önem ve sürdürülebilir kalkınmanın en önemli unsuru olarak ifade edilen mesleki ve teknik eğitime ilginin artırılması yönünde maden sektöründe yer alan işletmelerden mesleki eğitime katkı sağlamak amacıyla çalışmalar hızla devam ediyor. Protokol kapsamında Balıkesir’in İvrindi ilçesinde hayırsever Nurol Holding tarafından verilecek destek ile madencilik sektörüne teknik donanımlı uluslararası standartlarda yetişmiş öğrenci mezun olacak" dedi.


Kendi enerjisini üreten, sürdürülebilir kaynaklara sahip, insan ve çevre sağlığını koruyan, akıllı bina özellikleri taşıyan maden mesleki ve teknik anadolu lisesinin Milli Eğitim Bakanlığına hibe edileceğini belirten Aydınoğlu, "Ayrıca okulun uygulama atölyeleri ve laboratuvarları son teknolojiye uygun olarak donatılacaktır. Bu protokolün gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İvrindi’ye hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
31
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç