Kabakdere çamurlu yollardan kurtuldu

Karesi Belediyesi Kabakdere kırsal mahallesinde kışın çamurdan yürünmeyen yollara parke taş döşeyerek, çamurdan kurtardı.

Kabakdere çamurlu yollardan kurtuldu

02 Ekim 2017 15:32

Kabakdere İlkokuluna çocuklar için halı saha yapılacak, yeni nesil oyun grupları konulacak.


Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kırsal mahalle incelemelerini sürdürüyor. Yaklaşık iki ay önce Kabakdere Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, Kabakdere sokaklarının kilit parke taşı döşenmesi konusunda müdürlüklerine talimatlar verdi. Belediye bağlı ekipler hızlı bir şekilde mahallede çalışmalara başladı ve yaklaşık 10 bin metrekare kilit parke taşı döşedi. Kabakdere Mahallesi’nde yapılan işleri kontrol etmeye giden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, mahalleli tarafından sevgiyle karşılandı.


Bütün kırsal mahallere önem verdiğini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Kabakdere Mahallesi’nin nüfusu diğer kırsal mahallerimize oranla daha yüksek. Burada yaşayan vatandaşlarımızın da en iyi şartlarda yaşamaya hakkı var. Kilit parke taşı döşeyerek mahalle sakinlerimizin ayağını çamurdan kurtarıyoruz. Mahallemizde ana arterlerimiz taş ile döşendi. Şimdi de sokak aralarına kadar taşları döşemeye devam edeceğiz. Ayrıca okulumuzda da 400’e yakın öğrencimiz okuyor. Okulumuza halı saha, oyun grupları koyacağız. Ekip arkadaşlarım bir yandan da okulun çatısı ve öğretmenler odasında onarım çalışmalarını başlattı. Bu kış Kabakderelileri çamurdan kurtarıyoruz" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
34
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  34°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç