Kazdağları’nın güzelliklerini keşfediyorlar

Kazdağları’nın farklı ve gizli güzelliklerini keşfetmek isteyenler, Kanyonik denilen kanyon yürüyüşleri ile doğanın güzelliklerini farklı açılardan görüyorlar.

Kazdağları’nın güzelliklerini keşfediyorlar

03 Ekim 2017 11:36


Doğa yürüyüşü, yüzme, kaya tırmanışı gibi bir çok sporun yer aldığı ve adına Kanyonik denilen spor ile Kazdağları’nın farklı güzelliklerini görmek isteyenler bölgeyi tercih ediyor. Kazdağları, Şahin Deresi, Mıhlı Çayı, Vallah Deresi ve Ayı Deresi gibi kanyonları ile Kanyonik sporu ile uğraşanların büyük ilgisini çekiyor. Farklı zorluklardaki parkurlarda sporcular özel kıyafetleri ve ekipmanları ile zaman zaman akıntılara karşı yüzerken, zaman zaman da dik kayalara veya şelalelere tırmanmak zorunda kalıyorlar.


Keşif yolcuları grubundan Mustafa Şıvka, “Kazdağları’nın keşfedilmemiş güzelliklerini görme imkanı buluyoruz. Yüzme, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı gibi bir çok sporu bir arada yapma imkanı buluyoruz. Güvenlik bizim için birinci öncelik. Bunun için suda hipotermiye, yüksekten düşmeye ve daha kolay yüzmeğe yardımcı olmak için bir çok ekipman kullanıyoruz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
34
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazar
  Sıcak
  38°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  38°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç