Köylü kadınlara hasat sonu kahvaltılı jest

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kırsal mahallelerde ikamet eden kadınlara Ayvalık Belediyesi tarafından kahvaltılı bir jest yapıldı.

Köylü kadınlara hasat sonu kahvaltılı jest

14 Ocak 2018 11:02


Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Mühürdaroğlu’nun öncülüğünde, Ayvalık CHP’nin kırsal mahalleler sorumlusu Ergün Pala’nın koordinasyonunda gerçekleşen kahvaltıya, CHP ilçe Başkanlığı yönetiminin yanı sıra CHP Kadın Kolları ve Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği de destek verdi.


Ayvalık Belediyesi’ne ait Altınova’daki Taşköşk’te gerçekleşen kahvaltıda yöre halkının ‘Yedi Mahalle’ olarak isimlendirdiği kırsal bölgedeki mahallelerden yaklaşık 100 köylü kadın katıldı.


Kahvaltıda, Ayvalık CHP İlçe Kadın Kolları üyeleri; Fatoş Aysevrek, Sunay Alumert, Nilgün Yalçın, Aynur Demirdiş Güney’in yanı sıra Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı ile CHP ilçe yöneticileri, köylü kadınlar ile birlikte oturarak sohbet etti.


Zengin menüden oluşan kahvaltının ardından konuşan Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Mühürdaroğlu, yorucu bir zeytin hasat döneminde, her yıl olduğu gibi en büyük emeği kadınların verdiğini işaret ederek, "Bu yorucu hasat döneminin ardından emekçi kadınlarımıza küçük bir jest yaparak, onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. İnşallah bundan sonrada bu kahvaltılarımızı sürdürecek ve emekçi köylü kadınlarımızla sık sık bir araya geleceğiz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
31
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç