43 yıl sonra öğrencileriyle buluştular

Bartın’da Karasu Köyü İlkokulu mezunları, 43 yıl sonra öğretmenleriyle bir araya gelerek hasret giderdi.

43 yıl sonra öğrencileriyle buluştular

31 Temmuz 2017 13:12


Karasu İlköğretim Okulu’nun mezunları, 43 yıl sonra gerçekleşen buluşmada duygulu anlar yaşadı. Karasu Köyü Muhtarı Nadir Küçükaltay, düzenlenen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamasında, “43 yıl önce köyümüzde öğretmenlik yapan öğretmenlerimizi sosyal medya üzerinden bulduk. Hemen irtibata geçerek, ilimize davet ettik. Çok güzel bir duygu. Bu yıl birincisini gerçekleştiriyoruz. İnşallah bunu gelenekselleştirmek istiyoruz. Eski anılarımızı tekrar canlandırdık. Çok duygu dolu anlar yaşandı. Öğretmenler öğrencileriyle buluştu” dedi.


Karasu Köyü’nde sınıf öğretmenliği yapan Selma Akçay, etkinliğin büyük önem taşıdığını belirterek, “Ben Bartınlıyım. 1977 yılında Karasu Köyü’nde öğretmenlik yaptım. 8 yıl orada görev aldım. Bu yıl ilk kez böyle bir etkinlik yapıldı. İnşallah geleneksel hale getirilir. Çok güzel bir duygu. Yıllar sonra öğrencilerimizle bir araya geldik” diye konuştu.


1974 yılında Karasu Köyü’nde göreve başladığını söyleyen emekli öğretmen Mukadder Tomruk da, “İlk tayin yerim Bartın’dı. Karasu Köyü’nde 8 yıl görev yaptım. 1982 yılında Bartın’dan ayrıldım. 40 yıldır ilk kez Bartın’a geliyorum. Bartın ilini çok gelişmiş buldum. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesine vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BARTIN HAVA DURUMU
26
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  22°C
Reklamı Geç