Bartın Üniversitesi akademik kadrosunu güçleniyor

Bartın Üniversitesi, 8’i profesör, 6’sı doçent, 15’i yardımcı doçent toplamda 38 öğretim elemanı atamasıyla akademik kadrosunu daha da güçlendirdi.

Bartın Üniversitesi akademik kadrosunu güçleniyor

08 Eylül 2017 16:48


Bartın Üniversitesi, Yükseköğretimde misyon farklılaşmasına odaklanan, bölgesel katkıyı ön planda tutarak uluslararası bir vizyonu benimseyen, yenilikçi, kalite odaklı, yeni nesil bir üniversite olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Bünyesinde 7 fakülte, bir yüksek okul ve 3 meslek yüksek okulu yer alan Bartın Üniversitesi’nde son 3 ayda; 8 profesör, 6 doçent, 15 yardımcı doçent, bir öğretim görevlisi, 6 araştırma görevlisi ve 2 uzman ataması gerçekleştirildi. Son yapılan atamalarla halen Bartın Üniversitesi’nde; 21 profesör, 35 doçent, 161 yardımcı doçent, 89 öğretim görevlisi, 184 araştırma görevlisi, 22 okutman, 11 uzman ve bir çevirici ile toplamda 535 öğretim elemanı bulunuyor. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, ataması gerçekleştirilen akademisyenlere başarılar dilerken, “Üniversitemizde ecdadımızdan aldığımız mirasa ve kültürel kodlarımıza sahip çıkarak, ülkesini seven münevver gençler yetiştirmek gayretindeyiz. Ülkemizin hedeflerini kendi hedeflerimiz bilerek bir yandan eğitim-öğretim faaliyetlerimize devam ederken diğer yandan bilgi üreten bir fabrika haline gelmeyi


hedefliyoruz. Büyük bir aile olarak, başarı çıtamızı daha yukarılara çıkaracak, ülkemizi daha müreffeh bir geleceğe birlikte taşıyacağız. Bu düşüncelerle ataması gerçekleştirilen öğretim elemanlarını tebrik eder, akademik çalışmalarında başarılarının artarak devam etmesini dilerim” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BARTIN HAVA DURUMU
29
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  29°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
Reklamı Geç