İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

TKÜUGD: “Telafer Türkiye'yi bekliyor”

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar arası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) yönetim kurulu üyeleri, Irak’ta DEAŞ’tan kurtarılan Telafer’e destek ziyaretinde bulundu.

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar arası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) yönetim kurulu üyeleri, Irak'ta DEAŞ'tan kurtarılan Telafer'e destek ziyaretinde bulundu.


TKÜUGD üyeleri Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu ile birlikte Türkmen Telafer'de inceleme çalışmalarında bulundu. İncelemede konuşan Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, “Telafer kurtuldu. Mezhep farkı yok. Buraya da Türkmen bayrağı astık. Bu bayrağımızdır. Türkmen bayraklarını her yere astık. Fitne yok. Birleşelim. Türküz ve Müslümanız. Sağlık,eğitim,alt yapı için Bağdat'da gerekeni yapacağız. Burayı kurtarmak için uğraşan herkese teşekkür ederiz. Telafer il olacak. Biz bunun için uğraşacağız" dedi.


Ziyaretle ilgili dernekten yapılan açıklamada ise, "Türkmenler kentte dönmek için yardım bekliyorlar. Türkiye'nin bir an önce yaraların sarılması için bölgeye gelmesini istiyorlar. Bugün binlerce Türkmen Irak içinde kamplardalar. Yıllardır zor şartlarda yaşayan Türkmenler artık evlerine dönmek istiyorlar" denildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.