İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

TKÜUGD'den Arda Turan'a tepki

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Milli Takım Arda Turan’ın Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Bilal Meşe’ye yönelik sözlü ve fiziksel saldırısını kınadı.

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Milli Takım Arda Turan'ın Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Bilal Meşe'ye yönelik sözlü ve fiziksel saldırısını kınadı.


TKÜUGD Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu'nu son aylarda artan gazetecilere yönelik şiddetin önlenmesi için göreve çağırdı.


Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) Yönetim Kurulu Kurulunun yaptığı açıklamada şu görüşler yer aldı: “Görevleri başında gazetecileri hedef alan şiddet, küfür ve davranış bozukluğunun bir örneğini de son olarak Milli Takım Futbolcusu Arda Turan sergiledi. Arda Turan bu davranışıyla Milli Takım formasını taşımanın sorumluluğunu taşıyamadığını göstermiş oldu. Milli birliğimizin simgesi olan Milli Takım Ruhu'nu Milliyet Gazetesi spor yazarı Bilal Meşe'ye saldırark gölgelemiş oldu.Yaşanan olayı kınarken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim Sözünü' bir kez daha hatırlatırız''denildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.