İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yavuzaslan Kerkük incelemelerini sürdürdü

Türkçe Konuşan Ülkeler Uuslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan ve Anda Vefa İnsani Yardım Derneği Başkanı Okan Dursun ile Irak’ta Erbil ve Kerkük’te ziyaretlerde bulundu.

Türkçe Konuşan Ülkeler Uuslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan ve Anda Vefa İnsani Yardım Derneği Başkanı Okan Dursun ile Irak'ta Erbil ve Kerkük'te ziyaretlerde bulundu.


Sıcak gelişmelerin yaşandığı Kerkük'te, Anda Vefa İnsani Yardım Derneği saha çalışması yaparak insani yardım çalışmaları açısından uygulanabilecek projeleri belirledi.


Konuyla ilgili konuşan Türkçe Konuşan Ülkeler Uuslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, “25 Eylül referandumu öncesi Irak'ta özellikle Kerkük bölgesinde insan hakları ihlalleri yaşanıyor. Özellikle Telafer'i kurtarma operasyonunda çok sayıda Türkmen yerine dönemedi. Bu nedenle Türkiye'den gelen Anda Vefa İnsani Yardım Derneği gibi örgütlerin çalışmaları Kızılay ve AFAD'ın yanında büyük önem arz ediyor. Bu konuda da Anda Vefa Derneğinin çalışmaları büyük arz ediyor” dedi.


Heyet daha sonra Tuzhurmatu'ya geçerek incelemelerde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.