İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dicle Elektrik'ten Batmanlı çocuklara müjde

Dicle Elektrik, Batman’ın Gültepe Mahallesi’nde bulunan çocuk parkına yapılacağı iddia edilen trafonun buraya değil, başka bir yere kurulması için belediye ile görüşmelerini sürdüğü bildirildi.

Dicle Elektrik, Batman'ın Gültepe Mahallesi'nde bulunan çocuk parkına yapılacağı iddia edilen trafonun buraya değil, başka bir yere kurulması için belediye ile görüşmelerini sürdüğü bildirildi.


Enerji şirketinden yapılan açıklamada, Gültepe Mahallesi'nde yaşayan müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz enerji vermek için çalışmaların devam ettiğine dikkat çekilerek, şöyle denildi: "Mahallede yeni trafolar kurulması gereksinimi doğmuş ve bunun için de proje tesis birimimiz ilgili kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm içerisinde bu trafoların kurulacağı yerleri belirlemiştir. Yatırım programımız içerisinde yer alan 4301 sokaktaki trafonun kurulacağı yer yakınında çocuk parkı olduğu belirlenince ekiplerimiz çalışmaları durdurmuştur. Belediye ile trafonun yerini belirleme konusundaki görüşmelerimiz sürüyor. Ancak kesin olan, trafonun çocuk parkının içerisinde olmayacağıdır. Trafo yeri konusunda taraflar arasında hala bir mutabakat sağlanmamışken, birileri tarafından bu tür haberlerin çıkması ve yayılmaya çalışılmasını, hizmetlerimizi değersiz kılma ve şirketimizi her fırsatta sorun oluşturan bir yapıymış gibi gösterme çabası olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle çocuklarımızın ve ebeveynlerinin bu konuda rahat olmalarını istiyor, tüm müşterilerimiz gibi Batmanlı müşterilerimizin de bayramını kutluyoruz''.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.