Kirayı ödeyemeyen aile sokağa atıldı

Batman’da kirayı ödeyemediği gerekçesiyle sokağa atılan 4 nüfuslu Gülşen ailesi, 15 gündür hastane bahçesinde yaşam mücadelesi veriyor.

Kirayı ödeyemeyen aile sokağa atıldı

05 Ekim 2017 10:33

Havaların soğumaya başladığı kentte dışarıda yere serdikleri yataklarda uyuyan aile, başını sokacak sıcak bir yuva arıyor.


Batman merkez Kısmet Mahallesi’nde ikamet eden 4 nüfuslu Gülşen ailesi, kirayı ödeyemedikleri gerekçesiyle 15 gün önce ev sahibi tarafından sokağa atıldı. Gidecek yer bulamayan aile, Batman Bölge Devlet Hastanesi bahçesine sığındı. Havaların soğumaya başladığı ve geceleri 7 dereceye kadar düştüğü kentte, hastane bahçesinde yatan ve yemek ihtiyacını hastaneden karşılayan aile, başını sokacak sıcak bir yuva arıyor.“İş istiyorum”


Aile babası Sadun Gülşen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının (SYDV) kiralarını ödediğini belirterek, “Ama arık ev sahibi bizi eve almıyor. Eşyalarımız da evin içinde. Devlet bize yardım ediyor ama ev sahibi bizi eve almıyor. İşsizim, evimiz yok. Lütfen bize yardım etsinler, iş istiyorum” dedi.“Tek isteğimiz yuva”


Anne Emine Gülşen ise yemeklerini hastaneden karşıladıklarını anlatarak, “Bu soğukta çocuklarım ölecek. Ben de şeker hastasıyım. Allah rızası için bize bir ev bulsunlar. Tek istediğimiz sıcak bir yuvadır. Başka bir şey istemiyorum. Çocuklarım üşüyor. Yatak yok dayanamıyorum artık. Ben kadınım banyo yapamıyorum, elbiselerimiz yok, çocuklar okula gidemiyor. Çocuklarımın bu durumdan kurtulması için bir yuva istiyorum” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BATMAN HAVA DURUMU
13
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  13°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  14°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  12°C
Reklamı Geç