Bayburt’ta ‘ICADET 2017’ sempozyumu düzenlendi

2.

Bayburt’ta ‘ICADET 2017’ sempozyumu düzenlendi

22 Eylül 2017 11:34

Uluslararası Mühendislikte Yeni Teknolojiler sempozyumu, Bayburt Üniversitesi Bâberti Külliyesi, Eğitim Fakültesi konferans salonunda düzenlendi.


Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun konuşmasında, “Ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyorum ama bir rektör olarak sizlerden bir beklentimiz var, mühendislerimiz detaylı bilgiler üretiyorlar fakat üretilen bilginin sanayi sektörüne ulaşmasında bir kopukluk var. Bu kopukluğun giderilmesi anlamında sanayicilerimiz bizlerden akademik katkı bekliyorlar. Son çıkartılan KHK’da Bilim Sanayi Bakanımız üniversitenin sanayiye girmesi konusunda karşılaşılan problemleri çözdüklerini söylediler. Sizden ricam teknolojinin yerelde ve ulusalda sanayi ile buluşması bağlamında karşılaşabileceğiniz engelleri bizlerle paylaşmanızdır. Çözüm noktasında bize maille ulaşabilirsiniz” dedi.


Rektör Coşkun’un ardından Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’de bir konuşma yaptı.


Son olarak Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan konuşmasında, mühendisliğin insanlık tarihi kadar eski bir meslek olduğuna değinerek mühendisliğin önemini ve çalışmalarından bahsetti. Eski eserlerin bin yıl geçmesine rağmen hala hayranlıkla izlendiğini söyledi.


Sempozyuma yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 86 farklı kurumdan toplam 586 katılımcı yer alıyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BAYBURT HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  26°C
Reklamı Geç