İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

I. Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu başladı

Bayburt Üniversitesi Bâberti Külliyesi, 15 Temmuz Milli İrade Konferans Salonu’nda düzenlenen I.

Bayburt Üniversitesi Bâberti Külliyesi, 15 Temmuz Milli İrade Konferans Salonu'nda düzenlenen I. Uluslararası Organik Tarım Ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu başladı.


Açılışş konuşmasını Bayburt Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Vecihi Aksakal yaptı. Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun konuşmasında, Bayburt Üniversitesi olarak bu sempozyumun bizim için çok büyük önem taşıdığını, misyon farklılaşmasına gidileceğinden üniversite olarak iki alan seçtiklerini, birincisi sosyal bilimler diğerinin ise organik tarım olduğunu belirtti. 20'e yakın kurum, 50'yi aşkın üniversiteden ve 200'ün üzerinde bilim insanının katıldığı sempozyumun Bayburt Üniversitesi'nin misyon farklılaşması yönündeki çizgisiyle birebir örtüştüğünü, sempozyumun sonuç bildirgesinden yerel ve ulusal anlamda yön verecek bir takım tespitler beklediğini kaydederek tüm katılımcılara teşekkür etti.


Ayrıca Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdurrahman Sefalı tarafından düzenlenen Biyoçeşitlilik konulu resim sergisi katılımcıların beğenisine sunuldu.


29 Eylül tarihine kadar sürecek olan sempozyumda yurt içi ve yurt dışından gelen 200'e yakın akademisyenin 186 bildiri sunacağı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.