İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Türk adaleti gereken cezayı veriyor"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye’nin şu anda içeriden ve dışarıdan oynan oyunlara karşı büyük mücadele verdiğini belirterek “Bugün Avrupa’da, Amerika’da çeşitli yerlerde Türkiye aleyhinde kurulmaya çalışılan oyunları ve tezgâhları hükümet olarak çok iyi biliyoruz” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye'nin şu anda içeriden ve dışarıdan oynan oyunlara karşı büyük mücadele verdiğini belirterek “Bugün Avrupa'da, Amerika'da çeşitli yerlerde Türkiye aleyhinde kurulmaya çalışılan oyunları ve tezgâhları hükümet olarak çok iyi biliyoruz” dedi.


Maliye Bakanı Naci Ağbal AK Parti Bayburt İl Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Ağbal, burada yapmış olduğu konuşmada "Rabbimin bu millet, bu topraklar üzerinde öyle bir koruyuculuğu, öyle bir şemsiyesi var ki; darbe gecesi buna kalkışanların hepsi perişan oldu. Allah onları perişan eylesin. Bugünlerde mahkemelerde arka arkaya her birisi hakkında Türk adaleti gereken cezayı veriyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, 'Türkiye ekonomisi bir daha belini doğrultamaz, bir daha asla ayağa kalkamaz, toparlayamaz' diye birtakım gayretler, birtakım emeller... Türkiye'de güçlenen milli iradeyi çekemeyen ve bu milli iradeyi bir şekilde farklı oyunlarla al aşağıya etmeye çalışan dış güçler. Türkiye şu anda adeta bir defa daha içeriden ve dışarıdan oynanan bu oyunlara karşı büyük bir mücadele veriyor. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" dedi.


Ağbal, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İçeride ve dışarıda oynanan bu oyunlara devam ediyorlar. Bugün Avrupa'da, Amerika'da, çeşitli yerlerde Türkiye aleyhinde kurulmaya çalışılan oyunları, tezgahları hükümet olarak çok iyi biliyoruz. Kimin niyetinin ne olduğunu, PKK terör örgütüne kimin hangi sebeple arka çıktığını, bugün insan haklarından, özgürlüklerden bahsedenlerin terör örgütlerine nasıl ev sahipliği yaptığını, bize demokrasi dersi vermek isteyenlerin kendi ülkelerinde demokrasiyle ilgili taleplere polis coplarıyla nasıl karşı durduklarını çok iyi görüyoruz. Kimse Türkiye'ye demokrasi dersi vermesin. Hani Akif çok güzel diyor ya 'Tek dişi kalmış canavar' O tek dişi kalmış canavar 21. yüzyılda yine başını kaldırmış bize meydan okuyor ama bu topraklarda bin yıldır olan bizler, tek dişi kalmış bu canavara boyun eğmeyeceğiz, dik duracağız. Rabbim inşallah onların bu oyunlarının hepsini de bozacak."


Ziyarete AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.