İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Toplulaştırma çalışmaları arazi üzerinde şekillenmeye başladı

Bakanlar Kurulu Kararı ile toplulaştırma alanı olarak ilan edilen Bayburt İli Merkez-Demirözü Köyleri ve Gümüşhane İli Köse İlçesi Salyazı Beldesi A.

T. ve T.İ.G.H. Projesi kapsamında değerlendirme toplantısı düzenlendi.


İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, İl Müdür Yardımcısı Serkan Yılmaz, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Yunus Kuyruk, İl Müdürlüğünde görevli teknik personeller ile yetkili firma personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Toplulaştırma Sahasındaki tesviye, yol ve kadastro işlemleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca çiftçilerin toplulaştırma çalışmaları sırasında karşılaştığı sorunlar ve çözüm yollarına dair bilgi alışverişinde bulunuldu.


Yapılan değerlendirme toplantısı sonucu açıklamalarda bulunan İl Müdürü Abdulkadir Karabulut; Projenin tamamlanması ile birlikte 33 bin 916 hektarlık alanın toplulaştırılacağını, bu alanın yaklaşık 14 bin 150 hektarlık kısmının proje sonunda su ile buluşacağını ve toplulaştırma sonrasında oluşan tüm parsellerin yola sınırının olacağını belirtti.


Proje kapsamında 2017 yılı için planlanan çalışmalarda tamamlanma aşamasına gelindiği ve bu yıl içerisinde 6 Köy yolu, tesviye ve yer teslimi işlemleri sonuçlandığı, 7 Köyde tesviye ve yer teslimi işlemleri sonuçlandığı ve yol yapım çalışmalarının 2018 yılı içerisinde devam edeceğini belirten Karabulut, ayrıca Proje sahasında bulunan trapez kanalların ve ağaç köklerinin 2018 yılı içerisinde temizlenerek çiftçilere yeni parsellerinin sorunsuz bir şekilde teslim edileceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.