Toplulaştırma çalışmaları arazi üzerinde şekillenmeye başladı

Bakanlar Kurulu Kararı ile toplulaştırma alanı olarak ilan edilen Bayburt İli Merkez-Demirözü Köyleri ve Gümüşhane İli Köse İlçesi Salyazı Beldesi A.

Toplulaştırma çalışmaları arazi üzerinde şekillenmeye başladı

06 Kasım 2017 13:56

T. ve T.İ.G.H. Projesi kapsamında değerlendirme toplantısı düzenlendi.


İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, İl Müdür Yardımcısı Serkan Yılmaz, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Yunus Kuyruk, İl Müdürlüğünde görevli teknik personeller ile yetkili firma personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Toplulaştırma Sahasındaki tesviye, yol ve kadastro işlemleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca çiftçilerin toplulaştırma çalışmaları sırasında karşılaştığı sorunlar ve çözüm yollarına dair bilgi alışverişinde bulunuldu.


Yapılan değerlendirme toplantısı sonucu açıklamalarda bulunan İl Müdürü Abdulkadir Karabulut; Projenin tamamlanması ile birlikte 33 bin 916 hektarlık alanın toplulaştırılacağını, bu alanın yaklaşık 14 bin 150 hektarlık kısmının proje sonunda su ile buluşacağını ve toplulaştırma sonrasında oluşan tüm parsellerin yola sınırının olacağını belirtti.


Proje kapsamında 2017 yılı için planlanan çalışmalarda tamamlanma aşamasına gelindiği ve bu yıl içerisinde 6 Köy yolu, tesviye ve yer teslimi işlemleri sonuçlandığı, 7 Köyde tesviye ve yer teslimi işlemleri sonuçlandığı ve yol yapım çalışmalarının 2018 yılı içerisinde devam edeceğini belirten Karabulut, ayrıca Proje sahasında bulunan trapez kanalların ve ağaç köklerinin 2018 yılı içerisinde temizlenerek çiftçilere yeni parsellerinin sorunsuz bir şekilde teslim edileceğini söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BAYBURT HAVA DURUMU
24
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç