İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Vali Pehlivan, Şehit Aileleri Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti

Vali Ali Hamza Pehlivan, Şehit Aileleri Dayanışma Derneği (ŞADDER)’i ziyaret etti.

Vali Ali Hamza Pehlivan, Şehit Aileleri Dayanışma Derneği (ŞADDER)'i ziyaret etti.


Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında derneğin Vali Nihat Üçyıldız Caddesi üzerinde bulunan merkezini ziyaret eden Vali Pehlivan Şehit yakınları ve Gazilerle buluştu. Vali Pehlivan dernek merkezine gelişinde Gaziler tarafından karşılandı. Girişte bulunan Şehitler Köşesi, derneğin yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Haluk Akkoyunlu'dan bilgiler alan Vali Pehlivan, Şehit yakınları ve Gazilerle sohbet etti.


Vali Pehlivan, ziyarette yaptığı açıklamada her zaman gönüllerimizde olan Şehit ve Gazilerimizin hakkının ödenemeyeceğini belirterek, “Vatan, millet ve devlet için Şehitler vermeye devam ediyoruz. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz olmasa bu şanlı bayrağımız dalgalanamazdı. Şükürler olsun ki bu fedakârlıkları yapabilecek bir milletin mensubuyuz. Ne mutlu bizlere. Şehit ailelerimiz ve ebediyete irtihal eden Gazilerimizin yakınları bizlere onların emanetidir. Bizler de onlara gözümüz gibi bakacağız. Şehit ve gazilerimiz bizler için şeref ve onur kaynağıdır. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimiz rahmet ve minnetle anıyoruz. Hayatta olanlara Allah'tan sağlıklı uzun ömürler temenni ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun” dedi.


Ziyaret programına, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, kamu kurumu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.