16 yıllık mazileri geride kaldı

Bilecik’ta yaklaşık 16 yıldır aynı yerde hizmet verdikleri yeri, Katlı Otopark yapılacağı için tahliye eden köftecilere Kapalı Pazar’da yer verildi.

16 yıllık mazileri geride kaldı

03 Ekim 2017 14:03


Bilecik Belediyesi tarafından dün temelleri atılan Bilecik Belediyesi Katlı Otopark alanı içinde kalan baraka dükkanlı köftecilere Bilecik Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesinde yer alan Kapalı Pazar sebze-meyve bölümünden yer verildi. Köfteciler Sokağı diye adlandırılan yerde yaklaşık 16 senedir hizmet verdiklerini anlatan halk dilinde ’Raso’ olarak bilinen Mesut Avcı isimli köfteci, dün itibariyle Hürriyet Mahallesinde yer alan Kapalı Pazar sebze-meyve bölümünde dükkanları açtıklarını belirtti. Avcı, "Tabi aşağıda bir mazimiz vardı. Burası da güzel oldu. İlk etapta müşterilerimizin buraya alışması zor olacak, ama zamanla işler yerine oturur. Ben yaklaşık 30 senedir bu işi yapıyorum. Buradaki alan bizler için daha ferah daha nezih bir ortam oldu. Bundan sonra burada müşterilerimize hizmet vereceğiz" dedi.


Bir tek tuvalet eksik


Öte yandan Kapalı Pazar alanı içindeki tuvaletlerin sadece pazarın kurulduğu gün olan pazartesi günleri açık olması ve diğer günlerde tuvaletlerin kapalı olması sebebiyle vatandaşlar sıkıntı yaşadı gözlemlendi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
31
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç