Bilecik’te 60 milyon liranın umutları başladı

Milli Piyango’nun yılbaşı biletlerinin piyasaya çıkmasının ardından Bilecik’te de 60 milyon liranın umutları başladı.Milli Piyango’nun büyük…

Bilecik’te 60 milyon liranın umutları başladı

02 Aralık 2016 11:35

Milli Piyango’nun yılbaşı biletlerinin piyasaya çıkmasının ardından Bilecik’te de 60 milyon liranın umutları başladı.
Milli Piyango’nun büyük ikramiyesi 60 milyon lira olan yılbaşı biletleri piyasaya çıktı. Büyük ikramiyeyi kazanmak isteyen vatandaşlar satıcılardan biletlerini almaya başladılar. Bilet satıcısı Barbaros Ölmez, ilk günler olmasına rağmen satışların iyi olduğunu belirterek, "Milli Piyango satışlarında ilk gün olmasına nazaran yüksek bir talep var, umarım satışlarımız daha da iyi gidecek. Vatandaşın talebi yüksek. Vatandaşlarımız ilk etapta çeyrek bilet ağırlıklı alıyor. Bugün ikinci gün olmasına rağmen bir hayli satış var. Ne kadar çok bilet o kadar şans. Yeni yıl da bütün halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Biletler zamlandı
Geçen seneye oranla biletlerin zamlandığı anlatan Ölmez” Büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 10 milyon lira, 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verilecek. Çekilişte toplam ikramiye tutarı ise 348 milyon 180 bin lira olacak. Milli Piyango tam bilet 60 liradan, Milli Piyango yarım bilet 30 liradan, Milli Piyango çeyrek bilet 15 liradan satılmaya başlandı. Geçen sene Tam bilet 50, yarım bilet 25, çeyrek bilet de 12,5 liradan satılacak” dedi.
“Öğrenciyim büyük ikramiye bana çıksın”
Bilet satın alan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencisi Hakan Çumçum da, 60 milyonun hayallerini herkes gibi kendisinin de kurduğunu anlatarak, “Ben çeyrek bilet aldım. Bana 15 milyon çıkabilir. Büyük ikramiye bana çıksa hayalini kurduğum işlerimin temellerini atarım” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
2
°
C
Hafif Kar Yağışlı
 • Salı
  Hafif Kar Yağışlı
  2°C
 • Çarşamba
  Hafif Kar Yağışlı
  0°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  0°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  0°C
Reklamı Geç