Bozüyük Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

Bozüyük Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Bozüyük Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

02 Ekim 2017 17:05

6 gündem maddesi ile yapılan toplantıda meclis üyelerinde toplantı gündemine ilave önergeler verildi. Meclis toplantısının ana gündem maddelerini oluşturan bütçe aktarımı konusu meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.


İlk gündem maddesinde Bozüyük Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü yazısı ekinde sunulan, 2017-2018 eğitim öğretim yılı sene başı güvenlik toplantısı kararlarına istinaden; Necati Bey Orta Okulu’nun güneyinde bulunan "Kıvrıklar Sokak" ile "Mektep Caddesi’nin", Atatürk İlkokulu’nun doğu tarafında bulunan kısmının araç trafiğine kapatılması talebinin görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonrasında konu imar komisyonuna sevk edildi.


TEDAŞ Osmangazi Bölge Müdürlüğü yazısına istinaden; ilçe genelinde 4 ayrı noktada trafo alanı oluşturulması için imar planı değişikliği talebi görüşüldü. Görüşmelerin ardından değişiklik talebi oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.


Belediye Fen İşleri Müdürlüğünün yol bakım ve onarım giderleri ile hizmet tesisleri harcama kaleminde bulunan ödenekler yıl sonuna kadar yapılan ve yapılacak harcamalarda kullanılmak üzere yol bakım ve onarım giderleri talebiyle ilgili yapılan bilgilendirme ve görüşmelerin ardından bütçe aktarımı oy birliği ile kabul edildi.


Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünün müteahhitlik giderleri harcama kaleminden 484 bin TL alınarak Belediye Fen İşleri Müdürlüğünün sürekli işçilerin ücretleri harcama kalemine 400 bin TL ve Fen İşleri Müdürlüğünün sürekli işçilerin sosyal hakları harcama kalemine 84 bin TL’nin mahalli idareler bütçe ve muhasebe yönetmeliğinin 36.maddesine göre aktarma yapılması konusun görüşülmesi yapıldı. MHP grubu bu sapmaların nereden kaynaklandığını sordu. CHP grubu ise bütçelerin hazırlanırken daha dikkatli davranılması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, sonradan çıkan yatırım ve harcamalar nedeniyle bu sapmaların yaşandığını kaydetti. Yapılan görüşmeler sonrasında bütçe aktarımı oy birliği ile kabul edildi. Ardından belediye imar komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı. Son olarak CHP meclis grubunca verilen ek önergeler görüşüldü. Toplantının sonunda geçtiğimiz meclis toplantısında MHP meclis üyesi Nizamettin Kırkan tarafından mahalle konaklarının gelir ve giderleriyle alakalı bilgilendirme Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tarafından yapıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç