Bozüyük’te anne sütünü teşvik konulu panel düzenlendi

Bozüyük’te Devlet Hastanesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeni ile Anne Sütünü Teşvik konulu panel düzenlendi.

Bozüyük’te anne sütünü teşvik konulu panel düzenlendi

06 Ekim 2017 10:54


Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele konuşmacı olarak Uzman Doktor Harun Kaçar, Ebeler Fatma Yılmaz, Hande Birgül ve Emel Kapulu katıldı. Anne sütünün bebek için yararları, anne için emzirmenin faydaları, emzirme ve göğüs bakımı, emzirme teknikleri, emzirme döneminde beslenme ve meme bakımı gibi önemli konularda bilgilendirmelerin yapıldığı panele Bozüyük Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr Nurşen Gürsoy, İlçe Sağlık Müdürü Kenan Koçak, anneler ve anne adayları katıldı. Panelde ilk olarak konuşan Uzman Doktor Harun Kaçar anne adaylarına anne sütü ve emzirme konusunda önemli bilgiler verirken “anne sütünde bebek için gerekli besinler doğru miktarda ve doğru orandadır. Anne sütü ile beslenen çocuklarda başta enfeksiyon hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın ve alerjilerin görülme sıklığı azalmakla birlikte beyin ve zeka gelişimi daha iyi olmaktadır. Bebeklerin her 2-3 saatte bir veya günde 8 ile 12 kez emzirilmesi gerekiyor. Anne sütünün içeriğindeki bileşenler, bebeğinizin besin ihtiyacını karşılar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Doğumu takip eden ilk 72 saat içinde salgılanan sarı renkli klostrum sütü, bileşimin yüksek oranda protein ve bağışıklık kazandıran immünoglobulin içerir. Klostrum sütü bebeğinizin yaşama başlarken, ilk aşısı gibidir. Emzirmeyi, bebeğinizin diğer gerekli besinleri de alması koşuluyla 1-2 yıl devam ettirilmelidir” dedi.


Konuşmacıların ve anne adaylarının toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiği panelin sonunda Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Nurşen Gürsoy, programa katkı sağlayan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya, belediye personeline ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
33
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  33°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  33°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç