Bozüyük’te çiftçiler verimli hasat için bilgilendirildi

Bilecik’in Bozüyük İlçe Ziraat Odası üyesi çiftçilerin bilgilendirilmesi amacıyla seminer düzenlendi.

Bozüyük’te çiftçiler verimli hasat için bilgilendirildi

04 Ekim 2017 11:21

Seminerde çiftçiler verimli bir hasat için neler yapılması gerektiği yönünde bilgilendirildi.


Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen eğitim semineri Ziraat Odası Başkanı Süleyman Çaydere’nin konuşması ile başladı. Çaydere, katılan üyelere yaptığı teşekkür konuşmasının ardından sözü semineri verecek olan Ziraat Mühendisi Aziz Aydemir’e bıraktı.


Tarımın yüzde 90’ının deneme yanılma yöntemiyle olduğunu belirten Aydemir, tarım olarak ilçemizin çok müsait olduğunu, hava şartlarının ve toprak PH derecesinin tarıma elverişli bir yapıya sahip olduğunu belirterek konuşmasına başladı. Aziz Aydemir, verimli bir tarla hasat etmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini, nadasın nasıl uygulanacağını, toprakta oluşan haşere ve bakterilere ne gibi önlemler alınması gerektiği hakkında bilgiler verdi. Aydemir, ekim zamanı ve gübrelemede yapılan hataları dile getirerek nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiğini katılımcılara aktardı.


Aziz Aydemir’den sonra seminerin diğer konuşmacısı olan Kadir Gülecek. çiftçilere verimli hasat için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattıktan sonra program üyelerin sorularının cevaplandırılması ile devam etti. Üyeler aldıkları bilgiler doğrultusunda bazı konularda hata yaptıklarını bu eğitim seminerinin tarlalarının verimliliğini arttırma konusunda çok faydalı olacağını belirttiler.


Seminere, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Çaydere, Başkan yardımcısı Ali Çatman, Oda Meclis Başkanı Veli Karasu ve ziraat odası üyesi çiftçiler katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
Reklamı Geç