Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Bilecik İl Müftülüğü ve Din Görevlileri Derneği tarafından bir program düzenlendi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı

03 Ekim 2017 11:01


Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa, Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Muhammet Akgül, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Baş, kurum temsilcileri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.


2017 Dünya Kur’an-ı Kerimi güzel okuma birincisi Habib Deveci tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Din Görevlileri Derneği Başkanı Mehmet Ali Kaya’nın açılış konuşmasıyla devam etti. Ardından konuşma yapan Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş, “Sözlerimin başında camilerimizin mihraplarında, minberlerinde, kürsülerinde, minarelerinde ve onların müştemilatı Kur’an kurslarında bu güne kadar Din-i Mübine, İslama, halkımıza, insanımıza anlatmış, vazifelerini deruhte etmiş ve rahmeti Rahmana gitmiş olan bütün büyüklerimize Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum. Cenab-ı Hak emeklerini zayi etmesin ecirlendirsin, onları rahmetiyle merhametiyle kuşatsın inşallah. Hali hazırda görevlerini deruhte eden siz değerli kardeşlerimize, imam- hatip kardeşlerimize, müezzin kardeşlerimize, müftülüğümüzdeki çok değerli personelimize, Kur’an Kurslarındaki gerek 4-6 yaş gerekse yetişkin gerekse yatılı Kur’an kursumuzdaki hocalarımıza, hali hazırda bu vazifeden emekli olmuş ve hayatta olan kardeşlerimize Yüce Mevla’dan sağlık diliyorum, sıhhat diliyorum, evlerine huzur ve bereketler diliyorum. Cenab-ı Hak nasip eylesin inşallah” dedi.


“Camilerin ibadet yeri olmanın dışında toplumu birleştirici özelliği vardır”


Ardından konuşma yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise, “Camilerimiz bir ibadet yeri olmanın yanı sıra toplumumuzu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, moral veren yerlerdir. Bu anlamda İnşallah Cennetmekan Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın adını verdiğimiz camimizin inşaatına bu yılın sonunda başlayacağız. Şehrimize hayırlı bir hizmeti kazandırmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Bizleri bu akşam böylesine anlamlı bir programda bir araya gelmemize vesilen olan müftülüğümüzü, camilerimizde onurlu bir görev ifa eden din görevlilerimizi tebrik ediyor, hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum” dedi.


Konuşmaların ardından program 2017 Dünya Kur’an-ı Güzel okuma birincisi Habib Deveci ve 2009 Türkiye Ezanı Güzel okuma birincisi Dursun Şahin tarafından ezan ve sala dinletisinin okunmasının ardından, emekli olan din görevlilerine plaket verildi. Aşure ikramıyla program sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç