Dodurgalı genç sporcu Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek

Bilecik’in Bozüyük ilçesi Dodurga Beldesi Spor Kulübünün başarılı sporcularından Mehmet Oral, Konya’da yapılan Taekwondo gençler milli takım seçmelerini de başarıyla tamamlayarak Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Dodurgalı genç sporcu Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek

02 Ekim 2017 11:41


Türkiye Taekwondo Federasyonu Gençler Milli Takım seçme müsabakaları 27-28 Eylül 2017 tarihleri arasında Konya’da yapıldı. Son olarak Samsun’da düzenlenen şampiyonada bütün rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olan Mehmet Oral, milli takım seçmelerinde de kendisine güvenenleri mahcup etmedi. 45 kiloda mücadele eden Mehmet Oral, Konya’daki milli takım seçmelerinde de büyük bir başarı örneği gösterdi. Final karşılaşmasında rakibini 38-31 yenmeyi başaran Oral, ilçe ve beldenin gurur kaynağı oldu. Yıl boyunca katıldığı tüm turnuvalarda başarılı çıkışını sürdüren genç sporcu elde ettiği bu başarılı sonuçlarla Avrupa Şampiyonasına katılma vizesini aldı.


Dodurga Belde Belediye Başkanı Selim Tuna, “İlçemiz ve beldemizin gurur kaynağı olan başarılı sporcumuz Mehmet Oral, Konya’da yapılan milli takım seçmelerinde final maçını kazanarak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Mehmet Oral kardeşimizi ve hocalarımızı yürekten tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu çalışma azmi inanç ve kararlılığı ile çok daha büyük başarılara imza atmak sporcumuz ve hocalarına nasip olacaktır. Katılacağınız Avrupa Şampiyonasında bizleri, ilimizi, ülkemizi temsil edecek olmanız bile hepimiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Mevla’m çıktığınız bu yolda yar ve yardımcınız olsun” dedi.


Antrenör Gökalp Yıldız da Mehmet’in bu sene Türkiye’deki karşılaşmalarda hiç yenilmediğini söyledi. Antrenör Yıldız, “İki bin kişilik küçük beldemizden böyle bir başarı çıkması hem bizi hem de ilçemizi gururlandırdı. Mehmet bu sene Türkiye’de hiç yenilmedi. Dodurgaspor olarak bu sene 3 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye üçüncülüğü 1 uluslararası şampiyonluk, 1 uluslararası üçüncülük kazandık. 4 sporcumuzda Balkan Şampiyonasına katılacaklar. Böylece 6 sporcumuz milli statü elde ederek üniversite hayatlarını garantilediler. Bu başarıyı Dodurga halkına, köyümüze ve her ihtiyacımızı karşılayan her zaman yanımızda olan bizlere maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Başkanımız Selim Tuna’ya armağan ediyoruz" dedi.


Diğer taraftan Taekwondo Avrupa Şampiyonasının 2-5 Kasım tarihleri arasında Kıbrıs Rum kesiminde yapılacağı belirtildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  33°C
Reklamı Geç