‘Söğüt’ten Cihana Bilecik Dirilişin Rüyası’ projesi kapsamında konferans düzenlendi

Kültür Turizm Bakanlığı, Bilecik Genç Memur Sen ve Bilecik Belediyesinin ortaklığında düzenlenen ’Söğüt’ten Cihana Bilecik, Dirilişin Rüyası’ adlı proje kapsamında konferans düzenlendi.

‘Söğüt’ten Cihana Bilecik Dirilişin Rüyası’ projesi kapsamında konferans düzenlendi

02 Ekim 2017 10:30


Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansta açılış konuşması yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, proje kapsamında ziyaretçileri Bilecik’te ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yağcı, "Kültür Turizm Bakanlığımızın katkıları, Genç Memur Sen ve Belediyemizin ortaklığı ile düzenlenen Söğüt’ten Cihana Bilecik, Dirilişin Rüyası adlı Proje kapsamında ziyaretçilerimizi Bilecik’imizde ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Proje kapsamında Kültür Gezileri, Okçuluk Etkinlikleri, Ebru Sanatı, Bilgi Yarışmaları ve Sinema Gösterilerin yanı sıra Şair ve Yazar Sayın Şaban Abak’ın konferansı düzenlendi. Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize, 3 kıta’ya 6 asır; hak, adalet, hoşgörü dağıtan şanlı Osmanlı Devletinin kurulduğu kutlu topraklarda olmanın ehemmiyetinin yanı sıra Yeni Türkiye’mizin daha güçlü ve muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için aynı ruhla aynı inançla ilerlemenin önemine değindik. GENÇDES projesinde emeği geçen yöneticilerimize ve katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.


Başkan Yağcı’nın konuşmasının ardından proje kapsamında Kültür Gezileri, Okçuluk Etkinlikleri, Ebru Sanatı, Bilgi Yarışmaları ve Sinema Gösterilerin yanı sıra Şair ve Yazar Sayın Şaban Abak’ın konferansı düzenlendi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
31
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  33°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  33°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç