“Spor Benim de Hakkım” adlı projenin protokolü imzalandı

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde, sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı gençleri spora yönlendirecek olan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Spor Benim de Hakkım” adlı projenin protokolü imzalandı.

“Spor Benim de Hakkım” adlı projenin protokolü imzalandı

03 Ekim 2017 15:50


Protokol, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammet Akgül, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tarafından imzalandı.


Proje ile Bilecik merkez ilçede yaşayan yetim, öksüz ve maddi imkanları yetersiz 54 gence spor yapma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca bu gençlerin sosyal açıdan uyumlu bireyler olmaları ve bağımlılıkla mücadele konusunda bilgi sahibi olmaları için destekleyici ve bilgilendirici faaliyetlerde bulunulacak. 6 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek proje kapsamında gençler basketbol, futbol ve voleybol dallarında spor etkinliklerine katılacaklar.


Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, proje ile sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı gençlerin spor yapabilmelerine imkan tanındığını belirterek,“Spor dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını harekete geçiriyor. Bu olumlu duyguları tüm gençlerimizin yaşaması gerekiyor. Ayrıca gençlerimiz bağımlılıkla mücadele konusunda da bilgi sahibi olacaklar. Böylece bu proje kendini ve içinde yaşadığı toplumu iyi tanıyan, değerlerimizle barışık, çevresiyle uyumlu, olumlu davranışlar edinmiş nesiller olarak yetişmelerine katkı sağlayacak. Projeye destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, projenin Bilecik için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİLECİK HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç