İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bingöl'de ihtiyaç sahibi bin kişiye her gün sıcak yemek

Bingöl’de Türk Kızılayı tarafından, ihtiyaç sahibin yaklaşık bin kişiye günlük 3 çeşit sıcak yemek verildiği bildirildi.

Bingöl'de Türk Kızılayı tarafından, ihtiyaç sahibin yaklaşık bin kişiye günlük 3 çeşit sıcak yemek verildiği bildirildi.


Türk Kızılay'ı Bingöl Şube Başkanı Mehmet Savaş, kente belediye ve valilik desteğiyle ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek verildiğini söyledi.


Türk Kızılayı'na ait ülke genelinde 14 adet aşevi bulunduğunu aktaran Bingöl Şube Başkanı Mehmet Savaş, “Doğu Anadolu Bölgesinde Bingöl, Ağrı ve Van'da kuru gıdasını sıcak yemeğe dönüştüremeyecek derecede yaşlı, engelli ve muhtaç ailelere sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile belediyemizin de desteğini alarak her gün yaklaşık bin kişiye ekmeğiyle birlikte üç çeşit yemek dağıtımımız devam ediyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her geçen gün artan taleplerinden dolayı imkanlar doğrultusunda bu sayıyı daha da artırarak, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyoruz"dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.