İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bingöl'de kırsal kalkınmaya 42 milyon TL hibe verildi

Bingöl’de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 11 etapta 42 milyon 231 bin 189 TL hibe edildiği bildirildi.

Bingöl'de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 11 etapta 42 milyon 231 bin 189 TL hibe edildiği bildirildi.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın kırsal kalkınmaya dönük başlattığı yüzde 50 hibe programının 12. etap başvurusunun 12 Aralık'a kadar süreceğini belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, 11 etapta 97 projeye, 42 milyon 231 bin 189 TL hibe desteği verildiğini söyledi.


Proje amacının istihdam yaratma potansiyeli olan, üretici gelirlerini artıran, çeşitlendiren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaştırılmasını esas aldığını dile getiren Yıldırım, “Projeler bu yıl diğer etaplardan farklı olarak sadece kırsal alanda uygulanacak. Yani nüfusu 20 bin kişiden az olan yerleşim yerlerinde uygulanacak proje başvuruları kabul edilecek. Bingöl'de merkez ilçe mücavir alanı dışındaki diğer ilçeler, beldeler ve köy sınırlarında başvurular kabul edilecek” dedi.


Yıldırım, 12.etapta Bingöl Organize Sanayi Bölgesi'nde uygulanacak yatırımlara hibe desteği verilmeyeceği konusunda da ilgilileri uyardı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.