İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bingöl'de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de kurban satış ve kesim noktaları belirlendi.

BİNGÖL (İHA) – Bingöl'de kurban satış ve kesim noktaları belirlendi.


Bingöl Belediyesi kurban kesimlerinin mezbahane, Et ve Süt Kurumu Bingöl Et Kombinası Müdürlüğü'nde, satışlarının ise il mezbahanesi ile Aşağı Çarşı Sentetik Spor Sahası yanında yapılacağı bildirildi.


Bingöl Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Mahalle aralarında çevreyi kirletecek ve rahatsız edecek şekilde gelişigüzel kurbanlık satışına izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımız kurban kesimlerini, belirlenen kurban kesim yerlerinde dini usullere göre, sağlıklı ve hijyenik şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca kendi özel mülk ve bahçelerinde kurban kesen vatandaşlarımızın da, çevreyi kirletmeden ve rahatsız etmeden kurban vecibelerini yerine getirmeleri konusunda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir” denildi.


Belediyenin ilgili birimlerinin Kurban Bayramı süresince vatandaşların hizmetinde olacağı belirtilen açıklamada, “Belediye olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı sorunsuz olarak bayram havası içerisinde geçirebilmeleri için başta zabıta, temizlik, itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekiplerimiz olmak üzere tüm belediye olarak Kurban Bayramı süresince hizmet verilecektir. Vatandaşlarımız Kurban Bayramı süresince 0426 213 12 18 ve ALO 188 nolu telefon hattından belediyemize ulaşabilirler” ifadelerine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.