Bingöl’de selin yıktığı köprü yapılıyor

Bingöl’de sel felaketi sonucu yıkılan Vali Kurtuluş Şişmantürk Köprüsü’nün yeniden inşa edilmesi için çalışmalara başlandığı bildirildi.

Bingöl’de selin yıktığı köprü yapılıyor

08 Eylül 2017 16:36


Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 13 Nisan 2017 tarihinde meydana gelen sel felaketi sonucu çökerek kullanılamaz hale gelen Vali Kurtuluş Şişmantürk Köprüsü’nün yapım çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.


18 milyon lira zarara uğratan sel felaketinin, Bahçelievler ile Karşıyaka Mahallesi bağlantısını sağlayan araç ve yaya köprüsünün yıkımına sebebiyet verdiğini anımsatan Başkan Barakazi, “Köprülerin yeniden yapılmasına kadar geçecek sürede vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için geçici araç ve yaya köprüleri belediyemizce ivedilikle yaptırılarak trafiğe açılmıştı. Bu süreçten sonra eski köprünün yıkımı için çalışmalar yapıldı. Vali Kurtuluş Şişmantürk Köprüsü’nün projesi Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğüne, eski köprüde askıda kalan içmesuyu ana hattımızın deplasesi içinde İller Bankası Elazığ Bölge Müdürlüğü tarafından projeler hazırlatıldı. Projelerin tamamlatılması ve afet ödeneğinin belediyemize gelmesine müteakip ihale çalışmalarına başlanılarak, araç ve yaya köprüleri yapım ihalesi kısa süre önce yapıldı. İhaleyi alan firma yapım hazırlıklarına başladı. İhale kapsamında yapım işi süresi 75 gün olarak belirlendi. Köprünün 2017 yılı iş sezonu içerisinde bitirilmesi planlanıyor”diyerek bilgi verdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİNGÖL HAVA DURUMU
32
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  35°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  35°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  35°C
Reklamı Geç