İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Öğrenciler, bakım evindeki sokak hayvanlarını ziyaret etti

Bingöl’de bir grup öğrenci, Belediye Geçici Hayvan Bakım Evini ziyaret ederek, hayvanlarla ilgilendi.

Bingöl'de bir grup öğrenci, Belediye Geçici Hayvan Bakım Evini ziyaret ederek, hayvanlarla ilgilendi.


4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü kapsamında Bingöl'de eğitim gören öğrenciler, Bingöl Belediyesi tarafından bu yıl yapılan Geçici Hayvan Bakım Evi'ni ziyaret etti.Ziyarette hayvanlarla yakından ilgilenen öğrenciler, görevliler tarafından da bilgilendirildi.


Hayvan bakım evinin bu yıl hizmete girdiğini, 250 hayvan kapasitesine sahip olduğunu aktaran Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, “Şuanda tesisimizde yaklaşık 100'e yakın hayvan var ve bakımları yapılıyor. Vatandaşlar tarafından zaman zaman, bize getirilen sokak hayvanlarıdır. Getirilen hayvanların ilk olarak aşıları ve bakımları veteriner hekimimizin kontrolünde yapılıyor. Hayvan Haklarını Koruma Günü vesilesiyle farklı okullardan gelen 50 kişilik öğrenci kafilemizi burada gezdiriyoruz. Burada hekimimiz eşliğinde öğrencilere hayvan bakımı, hayvan hakları ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz” dedi.


Öğrencilere farkındalık oluşturulma amacıyla bakım evine geldiklerini söyleyen sınıf öğretmeni Bediha Dalkılıç, “Hayvan Haklarını Koruma Günü dolayısıyla burayı öğrencilerimizle Geçici hayvan bakım evine geldik. Öğrencilerimize farkındalık oluşturma amaçlı ziyaretimizi yaptık. Öğrencilerimiz bakıma ihtiyacı olan hayvanları gördüğünde nasıl davranmaları gerektiğini öğrendiler” diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.