Rögar kapağı hırsızlarına karşı 50 tona dayanıklı plastik kapaklı önlem

Bingöl’de hırsızlar tarafından sürekli çalınan ve araç geçişlerinde gürültü kirliğine sebebiyet veren demir döküm rögar kapakları, kırılmayan plastik kapaklarla değiştirilmeye başlandı.

Rögar kapağı hırsızlarına karşı 50 tona dayanıklı plastik kapaklı önlem

22 Ağustos 2017 13:05


Bingöl’de Belediye, çalınan ve gürültü çıkaran rogar kapakları ile ilgili yeni bir önlem almaya başladı. Kentte üstyapı çalışmalarını sürdüren belediyeye bağlı ekipler, rögar kapaklarının çalınmaması ve gürültü çıkarmaması için 50 tona dayanıklı kırılmayan plastik kapakları kullanmaya başladı. Çalışmalar kapsamında ilk önce Genç, Hastane, İnönü, Hürriyet ve Kültür Caddelerinde bulunan rögar kapaklarını değişimine başlandığı bildirildi."Yeni kapaklar 50 tonluk basınca dayanıklı”


İlk etapta 5 cadde üzerinde rögar kapaklarının değişeceğini belirten Belediye Başkanı Yücel Barakazi, "Hırsızlar tarafından sürekli çalınan ve araç geçişlerinde gürültü kirliğine sebebiyet veren demir döküm rögar kapaklarını değiştiriyoruz. Çalışma kapsamında beş caddemizde bulunan 250 rögar kapağı değiştirilecek. Bugün itibariyle başlayan çalışmalar Kurban Bayramı öncesine kadar tamamlanacak. Yeni rögar kapakları faydalı olursa önümüzdeki yıl kent genelinde tüm rögar kapaklarını yenileyeceğiz"dedi.


Başkan Barakazi, yeni plastik kapakların erimediğini ve kırılmayan plastik kapaklar olduğunu belirterek, 50 tonluk basınca dayanıklı olduğunu kaydetti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİNGÖL HAVA DURUMU
33
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  36°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  36°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  37°C
Reklamı Geç