İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

AFAD Müdürlüğünden bilgilendirme standı

Bitlis Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde Tatvan ilçesinde bilgilendirme standı açıldı.


İlçenin en işlek yerlerinden biri olan Yaşam AVM önünde açılan stantta AFAD görevlilerince afet konusunda bilgilendirme yapılarak, bilinçlendirmeye yönelik broşür ve doküman dağıtımı yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte; ayrıca afet öncesi, afet anında ve afet sonrasında yapılması gereken hareket tarzları ve alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirme de yapıldı. Daha sonra ise AVM esnafı gezilerek afet temalı broşür ve dokümanlar dağıtıldı.
Deprem Haftası nedeniyle farkındalık oluşturma adına hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyerek, okullarda eğitim seminerleri verdiklerini belirten Bitlis Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Fuat Balkan, bu kapsamda bugün ise Tatvan'da bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla stant açtıklarını söyledi. Açılan stantlara vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Balkan, etkinlikte görev alan bütün AFAD çalışanlarına emek ve katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.
Bu tür bilgilendirme ve bilinçlendirmelerin önemine vurgu yapan Balkan, amaçlarının vatandaşları olası tüm afet durumlarına karşı bilgilendirerek, konuya karşı duyarlılık oluşturmak olduğunu kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.