Ahlat’a özgü hediyelik ürünler ilgi görüyor

Bitlis’in Ahlat ilçesinde tarihi eserleri simgeleyerek yapılan hediyelik ürünler, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Ahlat’a özgü hediyelik ürünler ilgi görüyor

26 Eylül 2017 11:34


Özellikle hafta sonları yoğun bir ziyaretçi ağırlayan Ahlat’taki Anadolu’nun Orhun Abideleri olarak da anılan Selçuklu Meydan Mezarlığı ve kümbetler ziyaretçilerle doluyor. Selçuklu Mezarlığı girişinde bulunan el sanatları ve yöresel ürünlerin sergilendiği hediyelik eşyalara ise gelen ziyaretçiler oldukça ilgi gösteriyor.


İşletme sahibi Murat Akkurt, Selçuklu Mezarlığına gelen her ziyaretçinin önce buradaki ürünleri incelediğini ifade ederek, Ahlat’taki tarihi eserlerden yapılan hediyelik eşyaların oldukça rağbet gördüğünü ve beğenildiğini söyledi. Özellikle kümbetli magnetlerin en çok talep edilen ürünlerin başında geldiğini belirten Akkurt, “Selçuklu Mezarlığına her gün onlarca insan geliyor. Giriş tarafından satış için sergilediğimiz Ahlat bastonları, kümbet maketleri ve çeşitli el sanatları ürünlerimiz ile yöresel eşyalarımız oldukça ilgi görüyor. Özellikle kümbetli magnetler oldukça rağbet görüyor. Gelen ziyaretçilere el sanatlarımız ve ilçemiz hakkında da bilgiler veriyoruz. Ürünlerimiz 5 TL’den başlıyor. Genelde çantada gidebilecek küçük ürünler tercih ediliyor. İlçemizi simgeleyen küçük hediyelik eşyalar hem çok beğeniliyor hem de oldukça talep ediliyor” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİTLİS HAVA DURUMU
27
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  27°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  29°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  29°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç